Náš Příběh

Vážení a milý návštěvníci,

vítáme Vás na našem e-shopu chovatelských potřeb. Děláme pro všechna zvířátka vše, co je v našich silách. Stejně jako Vy máme zájem o zvířátka, které chováme doma a o které se dobře staráme. Proto nás napadlo, že bychom mohli pomoci i Vám a Vašim mazlíčkům, splňovat ty největší touhy. Přejeme Vám spokojený a krásně prožitý život s Vašimi mazlíčky! :)

 

O nás

Lukáš stařičný s Happykem

Jmenuji se Lukáš Stařičný. Již od malička se pohybuji v okolí mnoha zvířat ať  už u hospodářksých nebo domácích. Vztah k nim jsem si vypracoval v útlém věku díky mým rodičům. Mám zkušenosti s chovem koz, ovcí, koní, také slepic, hus, kachen, holubů či psů a koček nebo také hadů, křečků, veverek a samozřejmě rybiček a dalších. Sice jsem vystudoval na SŠ teleinformatiky v Ostravě-Porubě, obor Digitální telekomunikační technika, ale nyní jsem se rozhodnul se věnovat více zvířátkům a dětské zábavě. Inspirovala mě má sestra, která studuje veterinární školu.

 

 

 

Kdo je to vlastně ten Happyk?

Happyk je ve skutečném reálném světě zkrácený název pro našeho koníka, který se celým svým jménem jmenuje "Happy Horse" v překladu do češtiny to znamá Šťastný kůň. Happy se narodil 18.6.2014 v Ostravské stáji jako Anglicky plnokrevník. Po své sedmi leté "kariéře" dostihového koně byl vykastrován a převezen do jiné stáje. Tam se Happynek věnoval především dětem, které neuměly jezdit a lidem, kteří se učili skákat - byl to tedy kůň využíván na komerci. K vůli jeho problémovým nohám se majitelka rozhodla Happyho prodat a tak se dostal ve svých deseti letech k nám. Od té doby si užívá spokojeného života a je tady svým pánem. Jako kamarády zde má hlavně pejsky a mou sestru. V okolí bydlí také pár koní, ke kterým chodí Happy na návštěvy. I přes jeho věk je Happy stále šťasný a energetický koník vhodný na jízdu v terénu i vožení malých dětí.

 

 

 

 

 

 

 


 


 

Pejsci? Ti samozřejmě u nás nesmí chybět!

Nedílnou součásti většiny z nás je zvíře, které v každé známe encyklopedii, nese název "PES" Ne nadarmo se říká, že je: "Pes nejlepší přítel člověka" i my to moc dobře víme, a proto byli, jsou a budou pejsci u nás vždy nedílnou součásti našeho života. Momentálně máme dva pejsky a to Žerika - trpasličí pinč a Enynku - Rotfajler.

 

Enynka s HappykemEnynka s kozlemŽerik

 


 

Kamerunská koza i u nás!

Kamerunská koza se výhradně chová pro maso a kůži, jelikož mají málo mléka, které jim stačí pouze pro svá kůzlatka. U nás se tyto kozy chovali nejen z těchto důvodu, ale i proto, že nám přinášeli radost do našich srdcí.

Podařilo se nám odchovat ne jedno maličké kůzlátko. Ať už přišlo na svět v jakoukoli roční dobu a za jakýchkoli drsných podmínek.

 

Kamerunska kozaKamerunska kozaKamerunska koza


Burunduk Páskovaný - Chipmanek

Mezi další radost, kterou nám do srdce přináší je i tato roztomilá veverka, konkrétně Burunduk Páskovaný – jedná se o veverku z filmu „Alvin a Chipmankové“

Tuto veverku doporučujeme všem, kteří chtějí něco nového místo klasického křečka. Ovšem pamatujte, že je třeba jako každému zvířátku tak i této veverce věnovat dostatek času, pokud tak učiníte můžete počítat s dalším členem do Vaši už tak jistě skromné rodinky.

 

Kamerunska kozaKamerunska kozaKamerunska koza

 


Užovka Červená - Hadi

Přes 8 let u mě vyplňovali Terárium tyto 3 Užovky Červené, díky kterým jsem se naučil pár věcí o hadech. Jednu z užovek jsem pořídil dokonce v Lednicko-Artickém aréálu a zbylé dvě pak pořídil od chovatelů z okolí. I přesto, že Užovky obývali nejen mé akvárium, ale i můj pokoj a někdy utekly i do zbylé části našeho domova, kde trávily i nějaký ten týden dokud nebyly nalezeny, jsem se i přesto naučil o těchto hadech více a mohu tedy říci, že mám nějaké zkušenosti s tímto stále záhadným tvorem - hadem.

 

Kamerunska kozaKamerunska kozaKamerunska koza


Slepice (Kur domácí)

Čerstvá domácí vajíčka u nás samozřejmě nesmí na talíři chybět, tyto krásná obří vajíčka u nás snáší všem dobře známá slepička (Kur domácí). Na tyto úžasná vajíčka jsme si zvykli natolik, že kupované vajíčka z obchodu nám už nelezou a připadají nám jako z chemické výroby.

Mezi našimi produkty, tedy můžete najít i domácí vejce, ovšem jedná se o nedostatkové zboží, jelikož se po nich vždy doslova slehne zem.

 

SlepičkySlepičkyKamerunska koza


Sponzorujeme - Prostějovský Voříšek

Prostějovský Voříšek neboli Vořiškiáda je akce pro pejsky a jak už z názvu vyplývá, koná se v Prostějově. V soutěžích zde můžete najít křížence, voříšky, pejsky bez PP, ale i pejsky s PP. Tato akce se koná v areálu KK Prostějov. My na této akci jsme Hlavními sponzory, kteří nejen, že darují věcné dary do soutěží, ale můžete zde najít i náš stánek, kde si můžete koupit něco dobrého pro svého pejska - máme zde i občerstvení v podání čerstvé vody pro pejsky ZDARMA. Dále nás můžete vidět i v roli porotců, kde jsme vybírali nejhezčí čivavu akce.

Na akci je taky představení pejsků z útulku. Pejska, který se Vám bude líbit, si můžete z akce odvést domů. Pejsek tak může obohatit vaši rodinku o dalšího poslušného člena.  Pokud máte doma nějak starší věci pro pejsky, které už nezužitkujete, určitě je sem můžete přinést, věci budou darovaný do útulku – pejsci v útulku budou rádi :o)

Přihlášením, účasti či dobrovolným přispěním podpoříte pejsky v útulku, kam poté poputuje i výtěžek z akce.

Na akci se samozřejmě nebudou nudit ani děti, jelikož zde tvoří zábavu dětské občanské sdružení Zicherka.cz

 

Prostějovský Voříšek - VořiškiádaProstějovksý voříšek - VořiškiádaProstějovksý voříšek - Vořiškiáda

 


 

Jezdímě na Ostravské FAUNA trhy

Chovatelská prodejní burza s mezinárodní účasti na kryté vytápěné ploše o rozloze 4000m2

Fauna trhů se pravidelně účastní téměř 300 prodejců a my na této akci, jako správní milovníci zvířat samozřejmě nesmíme chybět. Na těchto Fauna trhách nás můžete vidět každý měsíc. Na akci máme svůj stánek, kde si můžete koupit nejen něco dobrého pro své mazlíčky jako jsou pamlsky, dobroty, krmiva, granule,... ale i spoustu dalších potřebných věcí jako jsou například: klece, hračky, škrabadla, misky, akvária a spoustu dalších chovatelských potřeb nabízených právě u nás.

Přijďte se za námi podívat. Těšíme se na Vás

 

Ostravské FAUNA trhyOstravské FAUNA trhyOstravské FAUNA trhy

 


 

Samozřejmě taky sadíme a pěstujeme

Nejen, že chováme pár zvířátek, ale samozřejmě sadíme a pěstujeme zeleninu, ovoce či bylinky.

Nejen z důvodu zhoršující se kvality pěstovaných plodin v supermarketech, i my nejčastěji sadíme ve větším počtu brambory a domácí česnek. Dále na naší zahrádce můžete najít mrkev, salát, cibulku, hrášek, kedlubny, pórek a další… Ve skleníku pak můžete zase pro změnu najít nejednu papriku, rajče či okurku.

Na terase pak máme například truhlík s pažitkou, která zdobí naše míchaná vajíčka, která zase snášejí naše slepičky. Za zmínku stojí také truhlík s bazalkou.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na naše pomocníky Stromy, kteří nám každoročně plodí své krásné ovoce, ať už je to tradičně jabloň se svými sladkými jablky, či hrušeň se svými netradičními tvary hrušek, dále taky třešeň, višeň, švestka, ale taky samozřejmě i ořech, který tady s námi je již řadu let a stále plodí krásné vlašské oříšky.

Další plody, které můžete najít u nás na zahrádce jsou například: maliny, borůvky, ostružiny, jahůdky, ale i červený, černý a bílý rybíz, angrešt a spoustu dalších…

 

Lukáš na poliLukáš pole bramborLukáš brambory

 


Cestujeme za přírodou

Tak jako někteří z Vás se každoročně vypravují na svou dovolenou za sluníčkem do zahraničí k moři, tak i my cestujeme za pozoruhodnými místy vytvořené naši matkou přírodou. Nutno říci, že tato místa nám nejednou vzala dech doslova z našich plic. Dáváme přednost cestováním za krásnými přírodními místy, které nás mohou naučit nejednu maličkost.

 

 


 

Mějte se krásně!

Lukáš Stařičný

Užívejte si krásného daru a tím je myšleno života!

 

Přejeme Vám spokojený a krásně prožitý život s Vašimi mazlíčky! :o)"

 

Lukáš Stařičný :o)

 

 

 


 

Naše logo

Chcete nám udělat radost a umístit na nějaké hezké místo naše logo? Ano?... tak to jsme rádi, proto vám zde přidáváme naše logo, a to hned ve dvou variantách.

Logo bez pozadí:                                        Logo černé pozadí:

Logo - bez pozadí - happyk.cz Logo - černé pozadí - happyk.cz 

Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit. Více informací zde.