Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
20.11.2020
Sbírka pro psí útulek!
Rozhodli jsme se udělat správnou věc! Pomůžeme na místě, kde to potřebují.   Psí útulek   Psí útulek není místo, kde byste se chtěli octnout. Bohu... číst celé
19.08.2020
Brit care má novou recepturu! Myslí na ty nejmenší.
Už dlouho hledáte nějakou dobrotu pro Vašeho malého čtyřnohého miláčka, ale pořád nenacházíte to pravé? DOST hledání!   Brit care vás překvapí svou ... číst celé
03.09.2020
NOVĚ Happyk představuje řadu Calibra Life!
Dovolujeme si Vám představit novou řadu Calibry a to řadu Life. A v čem je tato řada jiná, lepší a proč byste měli pořídit právě ji? Pojďme se na t... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Než si pořídím králíčka!
Ať už sobě nebo svému dítěti chcete pořídit králíčka, přečtěte si informace, co vše k životu tento malý tvor potřebuje. číst celé
Než si pořídím pejska!
Rádi byste do své rodiny přijali dalšího člena rodiny? Rozhodli jste se, že Vám společnost bude dělat právě pejsek? Pojďme se podívat na to, co musíte... číst celé
02.01.2021 Psi
Zažeňte mlsnou s Brit Jerky Snack!
Pamlsky pro každého milovníka masa. Dopřejte mu jen to nejlepší s Brit! číst celé
Zobrazit všechny články

Doprava a platba

 

Podporujeme

josera pet food - www.onlinedirectories.ie

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Než si pořídím zvíře!
  4. Než si pořídím pejska!

Než si pořídím pejska!

"Pes je jediné stvoření na světě, které Vás miluje více než sám sebe."

Josh Billings

 

Pes je živá bytost, cítí radost, štěstí, lásku ale také smutek a bolest. Stejně jako každý z nás a jako nejvěrnější přítel člověka si zaslouží prožít dlouhý, spokojený život v milující rodině. Pokud uvažujete o pořízení čtyřohého parťáka, promyslete si řádně všechny následující body.

 

Před pořízením psa zvažte dvě snad nejdůležitější otázky:

  1. Kdo se bude o pejska primárně starat/kdo bude jeho "hlavní" pániček? Kdo mu bude měnit vodu, krmit jej, chodit s ním na procháky?
  2. Kdo se o pejska postará v době Vaší nepřítomnosti - dovolená, hospitalizace..?

 

   

             1. Čas 

V první řadě je potřeba si uvědomit, že pejskovi obětujete spoutu času. V průměru se dožívají 14-ti let a přes všechen tento čas se musíte o pejska starat a dát mu lásku. Je to dlouhá doba, během které ve Vašem životě může nastat spousta změn. Nebylo by fér, aby se kvůli tomu dostal z domova např. do útulku. Zvíře není hračka, kterou odložíte, když už vás omrzí!

Pejsci jsou velmi kontaktní tvorové a budou od Vás vyžadovat spoustu pozornosti. Navíc se také Váš denní réžim musí přizpůsobit jeho potřebám. Nejméně 2x denně byste měli pejska vyvenčit a to nejen z důvodu vykonání potřeby, ale také k zajištění pravidelného, zdravého pohybu. Procházka kolem paneláku či pouhé vypuštění na zahradu pejskovi určitě nepostačí!

Každý den je potřeba také psa nakrmit a vyměnit mu vodu. Občas je dobré jeho kožich vykoupat, vyčesat nebo zajet s ním k veterináři.

Rozmyslete si proto nejdřív, zda na takovéto aktivity máte dostatek času.

 

 

             2. Prostor  

Je jasné, že pejsek malého plemena bude potřebovat méně prostoru než pes vzrůstu velkého. Proto se u tohoto bodu musíte zamyslet nad tím, jaké máte možnosti. Zda bydlíte v garsonce, bytě nebo v domě a jestli máte k dispozici zahradu. Tento fakt bude velmi důležitý k výběru plemene.

 

 

             3. Finance

Na co opravdu nesmíme zapomenout je to, že do každého zvířátka se musí investovat. A i kvůli pejska budete muset sáhnout do peněženky.

Pořizovací náklady spojené s koupí nového zvířete bývají zpravidla vyšší, ale jednorázové. Určitě by vás to ale nemělo odradit. Do takovýchto nákladů můžeme počítat např.: pelíšek, obojek s vodítkem či misky na krmení.

Mezi pravidelné výdaje pak počítáme krmivo, pleny (pokud bývá pejsek doma) a výdaje na veterinární péči. Krmit můžete granulemi, konzervami či kapsičkami (vždy buďte obezřetní aby se jednalo o kompletní krmivo). Pokud je pejsek zdravý, výdaje na veterinární péči nejsou vysoké. Většinou se jedná jen o odčervení, popř. přípravky proti klíšťatům/blechám a očkování proti vzteklině. Žádné další veterinární úkony nejsou pro psy v naší zemi povinné.

 

 

      

  4. Alergie

Je ve vaší domácnosti někdo s alergií na zvířata/srst? Tohle je rozhodně dobré zjistit dříve, než se jednoho dne objevíte na prahu bytu se štěňátkem v náručí. V tomto případě si ale nemusíte lámat hlavu - existuje řešení. Díky tomu, že mají místo srsti vlasy nebo tomu, že jejich srst méně líná, se některá plemena psů hodí i do domácnosti s alergiky. Řada chovatelů psů se ale shoduje, že si na svého mazlíčka dokázali zvyknout a alergie je příliš netrápí.

 

 

             5. Výbava

Jak už jsme zmiňovali výše, vybavení psího bytu bývá nákladnější, ale jednorázové. Zde bychom rádi přiblížili, co by v domácnosti s pejskem chybět určitě nemělo a co si samozřejmě dokoupit můžete, ale není to nezbytné. Kam tyto věci umístíte, kde na ně máte dostatek prostoru?

 

Co by u Vás doma nemělo chybět:

Pelíšek - mělo by to být místo, kde si pejsek odpočine před okolním světem, rušivými elementy a kde ho nebude nikdo otravovat. I tento mírumilovný tvor občas potřebuje čas sám pro sebe.

Obojek/postroj - pokud chováte pejska v bytě, není nošení obojku tak důležité, avšak na venčení a procházky jej budete stejně potřebovat. Pokud máte však většího pejska na zahradě, měl by mít obojek neustále. Připevněte na něj psí známku nebo adresář, bude se hodit v případě, že by se pejsek zatoulal.

Vodítko - umožní Vám mít pejska pod kontrolou. Na trhu máte na výběr z mnoha druhů vodítek - samonavíjející, přepínací, stopovací, jednoduchá, designová, kožená či popruhová. Záleží pouze na tom, které Vám bude sympatické.

Náhubek - procházky ve městě a na veřejných místech jsou podmíněné náhubkem.

Misky na krmení/vodu - jedno místo a dvě misky, které budou patřit jen a jen pejskovi. Neměl by mu do nich nikdo sahat (kromě jejich doplnění a umytí), mohlo by se stát, že si je bude pes chránit.

Hračky - každý pes, ať už je to štěně, dospělák nebo psí senior, se velmi rád zabaví hračkami. Zjistěte, která se nejvíce líbí pejskovi a udělejte mu radost. Můžete si vybrat mezi plyšáky,balónky, aporty či přetahovadly. Ještě více se pejskovi zalíbí, pokud si budete hrát spolu.

 

Co můžete pejskovi pořídit:

Obleček - pejsci, spíše menšího vzrůstu, jsou náchylní na nepřiznivé počasí. Oblečkem zabráníte jejich prochladnutí a užijete si tak i delší procházky. Existují také reflexní vesty a šátky, díky kterým se zvyšuje viditelnost psa v šeru a tmě.

Přepravka - cestování s pejskem není vůbec složité, musíte však splnit nároky určitého dopravce. Většinou požadují přepravky s nepropustným dnem a náhubek. Pro milovníky vzdálenějších destinací jsou na trhu boxy s certifikátem IATA pro leteckou dopravu.

                  - pokud nikam necestujete a přepravní box využijete jen párkrát k návštěve např. veterináře, box nekupujte a zkuste si jej od někoho pouze vypůjčit.

Ohrádka - využívají ji především chovatelé, aby se jim štěňata netoulala po celém bytě. Můžete ji využít i Vy a to jako ohrádku nebo výběh na zahradě, v cizím prostředí, na dovolené či výstavách.

Šampón - každý chlupáč se čas od času musí vydrbat šampónem. Existuje mnoho variant šampónů pro dlouhosrsté psy, bílé psy, černé psy, štěňata a také psy se suchou kůží apod.. Nikdy nepoužívejte lidský šamón ani mýdlo na psí srst!

Hřeben/kartáč - dlouhosrstá plemena budou potřebovat vyčesávat častěji než ty krástkosrstá. Kartáč se Vám hodí nejen v období línání.

 

 

             6. Výcvik

Výcvik psa se rozhodně nesmí brát na lehkou váhu. Samozřejmě je nutné určit druh a stupeň výcviku dle plemene, které jste si vybrali, a dle jeho využití. Cvičení se psem zabere dost času a musíte na něj mít trpělivost, i na zvířata se totiž hodí přísloví "žádný učený z nebe nespadnul". Pokud pes nedělá to, co po něm požadujete, je možné, že mu dáváte špatné signály.

S pejskem můžete také chodit na cvičák. Rozhlédněte se a najděte si ten, který Vás nejvíce osloví. Dejte pozor! Ne vždy je ten nejbližší ten nejlepší.

Pokud se chcete s pejskem věnovat různým aktivitám jako například canicrossu, agility nebo dogdancingu, najděte si odborníka, který se tímto zabývá a věnuje. Předá Vám užitečné rady z vlastních dlouholetých zkušenosti a zážitků.

 

 

             7. Odkud pejska pořídit

Útulek - dnešní útulky jsou přecpané k prasknutí. Naleznete tam zvířata zatoulaná, nechtěná a opuštěná. Každý toreček, kterého si vezmete z útulku Vám bude nejen dobrým parťákem, ale bude vám do konce života zavázán.

Bazar - na internetových portálech lze najít spoustu inzerátů, které nabízejí psy k prodeji či darování. U těch prodejních si dejte pozor, aby se nejedenalo o množitele (osoba chovající zvířata čistě za účelem zisku, často ve špatných podmínkách). V případě darovacích inzerátů se bude jednat nejspíš o nechtěné spojení psího páru a než by štěňata zkončila na ulici bez domova, vezměte si jej vy.

Chovatelská stanice - je úředně uznaný název pro chov čistokrevných zvířat určitého druhu. Budete mít tedy jistotu, že Váš pes je čistokrevný, žije v dobrých podmínkách a má nejlepší k předpoklady k dlouhému šťastnému životu bez nemocí.

 

 

Jste připraveni svůj čas věnovat tomuto úžasnému zvířeti a být mu rodinou?

 

♥♥Přejeme Vám krásně strávené chvíle plné pohody a rodstných okamžiků.♥♥

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Nemusíte se vůbec ničeho bát, pokud se Vám naše nabídky nebudou líbit, můžete se kdykoli z tohoto odebírání odhlásit.

U nás můžete platit pomocí rychlé a pohodlné platby

 

Gopay . Happyk.czVISA - Happyk.cz  Mastercard - Happyk.czMaestro - Happyk.czPayPal - Happyk.cz  Komerční banka - Happyk.cz   Česká spořitelna - Happyk.cz    Fio Banka - Happyk.cz   Raiffeisen Bank - Happyk.cz   Unicredit Bank - Happyk.cz   mBank - Happyk.cz   ČSOB - Happyk.cz   ERA - Happyk.cz

 


 

V naši nabídce najdete kvalitní produkty světových výrobců

 

Lišta výrobců

 

 

Kontakty
Email: info@happyk.cz

tel.: +420 732 502 369
+420 732 885 600

Reklamace:
Email: reklamace@happyk.cz

Číslo účtu: 2500505880/2010
IČ: 02318628
 
Odběrné místo - Happyk.cz

Dolní Lutyně              
Na Výšině 1208                 
735 53

Česká republika
Okres Karviná

Osobní odběr - Happyk.cz

 
Rychlý kontakt
Kateřina Stařičná
Kateřina Stařičná
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
©2020 Happyk.cz všechna práva vyhrazena!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.